• Tavuk Cinsleri

  Bu bölümümüzde sizler için yarka ve yumurta tavuğu çeşitlerini açıklayacağız. Tavuklarımızın bilgilerini buradan bulabilirsiniz. Teşekkürler.

 • Sasso

       Sasso Fransız bir ırk olarak bilinir. Irk özelliği olduğu için yavaş büyüme göstermektedir. 64 gün içerisinde kesim olgunluğuna gelmektedir.. Hem yumurtalık hem de etlik tavuk cinsidir. Yumurtası çift sarılıdır. Yumurta tavuğu olduğu dönemde 2.5-3.5 kg ağırlığa ulaşmaktadır. Bu ırk doğal hayat şartlarına bağlı kümeslerde yavaş büyüme özelliğine sahiptir. Doğal yem ile beslenmektedir. Normal güneş ışığı döngüsünde yetiştirilir.      Yarka döneminde günde 100-120 gr yem tüketirken, yumurta tavuğu döneminde yem tüketimi 120-150 gr civarı olur. İrtibat: 0530 561 41 45 Kapasite: Stoklarımızda Mevcuttur.

 • Ligorin

       Ticari yumurtacılık olarak en çok tercih edilen yarka ırkıdır. Az yem tüketimi ve dayanıklılık olarak genelde kümes hayvancılığı grubunda en çok tercih edilen yumurta tavuğudur. Yumurta renginden dolayı salma tavukçulukta fazla tercih edilmeyen ırk cinsidir.      16-18 haftalıkken klavuz vermeye başlar. 25. Haftadan sonra tam yumurtlama dönemine girmektedir. Yılda ortalama kümes şartlarında 320-360 adet yumurta vermektedir.      Yarka döneminde günde 80-90 gr yem tüketirken, yumurta tavuğu döneminde yem tüketimi 90-110 gr civarı olur. İrtibat: 0530 561 41 45 Kapasite: Stoklarımızda Mevcuttur.

 • Ataks yarka

       Ankara Araştırma Enstitüsü’nün Çalışmalarının sonucu üretilen Ataks ırkı, Türkiye’nin ilk yerli ırkıdır. Dayanıklı ve bütün iklim koşullarına uyumlu bir yapıya sahiptir.      18-21 hafta arası ilk yumurtalarını vermeye başlayan Ataks ırkı, yaklaşık 1.3-1.4 kg ağırlığa ulaşmaktadır. Yumurta renginden dolayı, organik yumurta satışında rekortmendir. Yumurta rengi krem bej rengidir. Köy tavuğunu anımsatır. Salma tavuk çulukta yumurta ömrü 3-3.5 yıldır.      Yarka döneminde günde 80-90 gr yem tüketirken, yumurta tavuğu döneminde yem tüketimi 90-110 gr civarı olur.      Not: Yumurtadan kesildikten sonra firmamız tarafından yumurtaya başlayacak yarkalar ile takas olur.      Not: Salma tavukçuluk için uygun olup gagaları kesik değildir. Tamamen üretimi ve satışı firmamıza aittir. Yarkalarımız salma olarak yetiştirilmektedir. İrtibat: 0530 561 41 45 Kapasite: Stoklarımızda Mevcuttur.

 • Lohman Brown yarka

       Salma tavukçuluk ta en çok tercih edilen yumurta tavuğu dur. Lohman Brown Alman kökenli bir tavuk ırkıdır.      Yumurta rengi kahverengidir. 30. Haftada tam yumurtlama dönemine girer. 30. Haftada 1.8-1.9 kg civarı ağırlığa sahip olur. Yılda ortalama olarak 300-340 arası yumurta verimine sahiptir. Lohman Brown yumurta verimi genel olarak üst düzey olan bir ırktır.      Yarka dönemine geldiğinde, günde ortalama olarak 80-100 gr yem tüketir. Yumurta tavuğu döneminde ise 100-130 gr arası yem tüketir.      Not: Yumurtadan kesildikten sonra firmamız tarafından yumurtaya başlayacak yarkalar ile takas olur.      Not: Salma tavukçuluk için uygun olup gagaları kesik değildir. Tamamen üretimi ve satışı firmamıza aittir. Yarkalarımız salma olarak yetiştirilmektedir. İrtibat: 0530 561 41 45 Kapasite: Stoklarımızda Mevcuttur.

 • Pleymut

  Pleymut ırkını özel yapan özelliklerinden biride onların bol yumurta yapması değil zorlu hava koşullarında ve bakımsız kümeslerde de yumurta vermeye dayanıklı olmalarıdır. Bu ırk ekmeğini taştan çıkarabilecek bir karaktere sahiptirler çünkü ev artıkları ve geniş alanlarda meraklı bir şekilde gezinerek yem bulmaları onları diğer birçok cinsten daha özel hale getirmiştir. Barınma sıkıntısı bulunmayan pleymutlar bakımsız kümeslerde dahi hastalıklara karşı dayanıklıdırlar.  Pleymut  tavuğu da oldukça yoğun olarak talep edilen tavuk cinslerinden biridir. Amerikan ırkından olan bu tavuk cinsi Dominique ırkı horozlarla Siyah Cochin ırkının melezlenmesi sayesinde elde edilen tavuklardır. * Ortalama 20/22 haftalık arasında ilk klavuz yumurtasını vermektedir. * Yılda ortalama olarak 230/250 adet yumurta yapmaktadır. * Yumurta ağırlığı ortalama 64-67 gr’dır. * Yumurta renkleri açık kahve ve krem rengindedir. * Yem tüketimi salma tavukçulukta ortalama 140/150 gr’dır. * Ağırlığı ortalama 18. Haftada 1800 gr 80. Haftada 2600 gr’dır.   İrtibat: 0530 561 41 45 Kapasite: Stoklarımızda Mevcuttur.

 • Site ici arama